Vložit akci/místo
Menu
Soutěže Blog Vložit akci/místo Domů
Zdroj: TIC Brno
Muzeum nebo výstava

Exkurze v kolektorech

Labyrint pod Zelným trhem

Vhodné pro

školáka

Vlastnosti

za každého počasí

Technické sítě Brno, a.s. nabízí prohlídky v rámci projektu Brněnské technické podzemí – exkurze v kolektoru. V rámci těchto prohlídek může návštěvník nahlédnout do útrob technických sítí, které jsou nedílnou součástí fungování města Brna. Zájemci o prohlídku si mohou vybrat malý nebo velký okruh. Doba trvání každé prohlídky, vedené školenými průvodci Turistického informačního centra města Brna, je přibližně 60 nebo 90 minut. Maximální počet osob ve skupině je stanoven na 10.


Zatímco první úsek – malý okruh prohlídkové trasy je prezentací moderní technické stavby, jejího provozu, údržby a jejího využití pro fungování moderního města, příprava prodloužené části trasy vycházela z jiného pojetí. Trasa velkého okruhu, jehož délka činí cca 1100 metrů, zavede účastníky na chvíli také do historického podzemí Brna. Trasa vede pod ulicemi Josefská, Masarykova, Orlí, Radnická, Jánská, Minoritská, stejně jako u prvního okruhu je vstup do podzemí i výstup v ulici Josefská. Některé chodby se navíc změnily v muzejní prostory a zájemci si mohou prohlédnout například nálezy ze studny na Špilberku, fragmenty studny nebo různé pracovní předměty využívané v podzemních stavbách. Křižovatky chodeb jsou osazeny speciálními tabulemi, na nichž je možné sledovat, jak se v historii měnil název ulice, pod níž jsou kolektory umístěny.


Prohlídkové trasy kolektoru nemohou absolvovat osoby se sníženou nebo omezenou hybností, osoby s nemocí srdce a aplikovaným kardiostimulátorem. Dále není umožněn vstup osobám, které jsou držiteli průkazu TP, ZTP, ZTP/P a dětem do 12 let. Děti mezi 12 a 15 rokem věku pouze v doprovodu zákonného zástupce.

Otevírací doba

Malý okruh:

každé úterý od 15:00

první sobota v měsíci od 10:00

Velký okruh:

každé úterý od 16:15

první sobota v měsíci od 11:00

Místo

Labyrint pod Zelným trhem
Zelný trh 21
602 00
Brno - Střed
542 212 892
http://ticbrno.cz/cs/podzemi/labyrint-pod-zelnym-trhem

Vstupné

Malý okruh 100 Kč

Velký okruh 140 Kč

Pořadatel

TIC Brno
542 427 111
http://ticbrno.cz

Tipy

Zatím žádné tipy
Pro přidávání tipů musíte být přihlášen.