Vložit akci/místo
Menu
Soutěže Blog Vložit akci/místo Domů
Muzeum nebo výstava

Technická herna Brno

Technické muzeum v Brně

Vhodné pro

batole předškoláka školáka

Vlastnosti

za každého počasí
Technická herna není expozicí v obvyklém slova smyslu. Je to zařízení, které návštěvníkovi umožňuje seznamovat se zábavnou formou s různými zákony fyziky a jejich technickými aplikacemi. Hlavní důraz je kladen na interaktivní činnost návštěvníka s fyzikálním, případně technickým experimentem, spočívající v tom, že může s jednotlivými pokusnými modely volně manipulovat a sledovat jejich výslednou reakci. Tím se "Technická herna" zásadně liší od běžných muzejních expozic, kde nápisy Nedotýkejte se vystavených předmětů nedovolují bližší kontakt s exponátem. V herně je naopak hlavní zásadou:

"dotýkejte se – zkoušejte – pozorujte – poznávejte"

V herně je zastoupena řada pokusů a funkčních modelů z mechaniky pevných těles, plynů a kapalin, akustiky, optiky, elektřiny a magnetizmu. Pokusná pracoviště nejsou stálá. Většina zařízení je postupně obměňována a doplňována novými experimenty. Ke každému pokusu jsou připojeny v písemné formě návody k obsluze a vysvětlení fyzikálního jevu.

Pokud Vás pokusy v Technické herně zaujmou, můžete si na pokladně muzea zakoupit brožurku¨Technická herna do kapsy¨ a pokračovat v objevování nových poznatků doma.

Otevírací doba

út - pá 9:00 - 17:00

so - ne 10:00 - 18:00

Místo

Technické muzeum v Brně
Purkyňova 105
612 00
Brno - Královo Pole
541 421 411
www.technicalmuseum.cz

Vstupné

základní 130 Kč

zlevněné 70 Kč (děti od 6 let)

děti do 6 let zdarma

rodiné (2+3) 320 Kč

Pořadatel

Technické muzeum v Brně
541 421 411
www.technicalmuseum.cz

Tipy

Zatím žádné tipy
Pro přidávání tipů musíte být přihlášen.